O mnie

Nazywam się Piotr i kolarstwo to moja pasja. Od kilku lat mieszkam w Szwajcarii i na co dzień zajmuję się prowadzeniem firmy. Praca i rodzina (żona i trójka dzieci) zostawiają mało czasu na rower, każdą możliwą chwilę staram się jednak jak najlepiej wykorzystać.

Kolarstwem interesuję się od dziecka. Jeździłem na wszystkim, co było pod ręka i miało 2 kółka i pedały. Ślęczałem też przed telewizorem godzinami oglądając kolejne wyczyny Miguela Induraina, Marco Pantaniego i innych wielkich kolarzy. Miałem nawet krótki (bardzo) epizod w klubie rowerowym.

Po długiej przerwie od roweru (liceum, studia, rodzina) i zameldowaniu się w klubie ludzi z nadwagą, odgrzebałem stary rower w piwnicy. Pare godzin kręcenia i na nowo załapałem bakcyla rowerowego. Kilka później nie wyobrażam sobie tygodnia bez kilku godzin na rowerze.

Szwajcaria

Mieszkam w wymarzonym kraju każdego kolarza. Piękne szlaki górskie, słynne Alpejskie przełęcze i wszędzie ścieżki rowerowe. Jedyne ograniczenie to czas. Powoli staram się go jednak mieć jak najwięcej i powoli poznawać wszystkie piękne zakątki tego niesamowitego kraju.

IMG_8666

Zawody

Jeżdżenie bez trenowania na dłuższą metę nie jest przyjemne. Trzeba mieć odpowiednią formę, żeby czerpać prawdziwą radość z kręcenia. Trenowanie dla samego trenowania, bez sprawdzenia się na tle innych też nie jest idealne. Dlatego co jakiś czas staram się startować w amatorskich zawodach.

Blog

Piszę bo lubię się dzielić tym, co piękne. Jestem szczęściarzem, bo mieszkam w pięknym kraju, mam trochę czasu i pieniędzy, żeby jeździć na rowerze w pięknych miejscach. Mam nadzieje, że moje bazgroły zainspirują kogoś do ruszenia się z krzesła i spędzenia czasu na łonie natury, najlepiej na dwóch kółkach.